turmeric

Корисні факти про куркуму

Куркума (Curcuma Domestica, Turmeric, Haldi, індійський шафран) - це яскраво-помаранчева спеція, яку отримують із кореня трав'янистої рослини роду Імбирних, одна з найчастіше використовуваних спецій в Індійській та Азіатській кухні. Відома на санскриті як "харидра", куркума вважається такою, що знаменує благо і дарує процвітання. Саме вона надає гірчиці її характерного жовтого кольору, є прекрасним органічним барвником і відома в Індії як перший засіб для краси шкіри.

✴️ Куркума належить до родини імбирних, але часто видається за шафран, з яким її пов'язує лише здатність забарвлювати страви в красивий жовто-золотистий колір 

✴️ Куркума є ефективною харчовою протиотрутою, зменшуючи високу Капху майже всіх злакових і молочних продуктів 

✴️ Куркума знижує всі три доші, тому однаково корисна людям усіх типів конституції 

✴️ Куркумін, який є основним компонентом цієї прянощі, є найсильнішим антиоксидантом і використовується як протипухлинний препарат для терапії деяких форм раку 

✴️ З майже 100 відомих видів куркуми, лише 3 застосовується в кулінарії

Куркума є природним антибіотиком, який володіє унікальною "вибірковістю": вона ефективно знищує хвороботворні бактерії та віруси, водночас сприятливо впливає на роботу травного тракту, сприяючи відновленню здорової мікрофлори кишківника. Тому її застосування рекомендується в післяопераційному періоді та в процесі відновлення після перенесених захворювань.


✳️ У разі анемії: змішайте чайну ложку соку коренів куркуми з медом і приймайте один раз на день.

✳️ У разі захворювань шлунково-кишкового тракту, здуття живота, метеоризму, розладів шлунка: розчиніть одну чайну ложку порошку куркуми в склянці теплої води і вживайте тричі на день.

✳️ У разі порушень обміну речовин: приймайте куркуму в поєднанні з соком алое для зниження апетиту.

✳️ За застуди та грипу: розчиніть половину чайної ложки порошку куркуми в склянці теплої води, додайте дрібку солі та вживайте тричі на день.

✳️ У разі болю в горлі та кашлю: змішайте куркуму з медом, розсмоктуйте повільно протягом дня. Масаж горла і грудної клітки сумішшю куркуми, чорного перцю і олії Гхі також буде корисний.

✳️ У разі кровоточивості та запалення ясен: розчиніть чайну ложку порошку куркуми в склянці теплої води і полощіть рот кілька разів на день.

✳️ У разі фурункулів і гнійних виразок: змішайте половину чайної ложки куркуми та імбиру з теплою водою, створюючи м'яку пасту, і наносьте на уражене місце.

✳️ У разі акне, екземи, подразнень шкіри: змішайте чверть чайної ложки порошку куркуми зі столовою ложкою соку алое і вживайте двічі на день до досягнення ефекту.