Ранковий масаж всього тіла з теплим цілющим маслом на травах перед прийняттям душу рекомендується всім. Ця процедура є дуже важливим елементом відновлення доброго здоров'я в Аюрведі.
Тисячі нервових закінчень з'єднують шкіру зі всіма іншими органами та тканинами організму. Отже, через поверхню шкіри можна заспокоїти чи активізувати всю душевно-фізичну систему людини та благотворно вплинути на неї.
Дія Абхьянгі на організм:
- зміцнює та заспокоює центральну нервову систему, покращує сон
- стимулює кровообіг
- врівноважує всю гормональну систему
- підвищує імунітет
- зміцнює і додає еластичність, гнучкість м'язів, тканин, суглобів.
- робить шкіру м'якшою, чистішою та молодшою.
- зміцнює травну силу
- виводити токсині
- запобігає хворобам
- оживляє весь організм
- омолоджує людини і продовжує йому життя
- врівноважує почуття і відкриває серце
Постійне систематичне застосування Абхьянгі покращує здоров'я на всіх рівнях. Спочатку ви помітите, що стали відчувати себе більш активним, сильним, що ваша хода стала більш енергійною або ваші м'язи стали міцнішими. Можливо, ви відчуваєте, що стали менше втомлюватись, ніж раніше. Продовжуючи і далі щодня застосовувати Абх'янга, ви, мабуть, помітите, що стали менш схильні до простудних захворювань, що ваш алергічний риніт поступово сходитиме нанівець і колір вашого обличчя став більш здоровим, що покращився кровообіг ваших рук і ніг, а долоні і стопи стали теплішими.
Абх'янга враховує індивідуальну конституцію пацієнта. Аюрведичний масаж врівноважує доші і надає відновлюючу та омолоджуючу дію на весь організм за допомогою відповідних вашому типу тіла олій.
В абх'янгу застосовуються аюрведичні лікарські олії, зроблені на основі рослин. Процес обробки олії травами займає багато днів. Для цього в різних оліях, наприклад, у маслі маханараяну, використовують близько 75 різних трав. У Чарака самгіті описано користь цих лікарських олій: «Внутрішнє або зовнішнє застосування цих олій підсилює 13 вогні [13 типів травного вогню]; очищає кишечник; усуває аму [токсині] з дхату [тканин тіла], внаслідок чого дхату стає оновленими; а також підсилює органи чуття, перешкоджаючи старінню та наділяючи людини 100-річною життям.
Трави, що містяться в оліях, проникають крізь шкіру та метаболізуються всім тілом. Сважається, що спочатку лікарська олія видаляє аму (нечистоти) зі шкіри, потім проникає в тканини і усуває заблоковані ділянки і аму з різних аспектів Вати, Пітті та Капхі.
Цілющі олії на травах відповідно до типу тіла:
- Для Вату доші найкращі олії на травах: маханараяна таїв (універсальне), кшірабала таїв, Дханвантарі таїв, юватияді таїв, брамі таїв
- Для Пітта доші: тріфаладі таїв, елаікаді таїв, кунталаканті таїв, сахачараді таїв
- Для Капха доші: маханараяна таіл
Рекомендації щодо виконання Абхьянгі:
1) Вранці підігрійте на водяній бані 1/4 чашки (40-50 мл) підготовленої олії до температури, яка трохи перевищує температуру тіла.
Для самолікування в домашніх умовах рекомендується використовувати спокійні, плавні масажні рухи (вгору-вниз по шкірі). При цьому спробуйте перейнятися кожним своїм рухом, увійдіть у гармонійний потік Вашого внутрішнього розуму так, щоб виникла абсолютно природна «мелодія» рухів.
М'які, спокійні масажні рухи - чудова підготовка перед подіями наступаючого дня: тоді різноманітні враження і навіть стресові ситуації, які можуть статися в цей день, здадуться вам просто маленькою краплею у морі вашого внутрішнього комфорту.
Масаж потрібно виконувати більше долонями, ніж пальцями.
Якщо Ви будете масажувати Ваше тіло відкритою долонею, Ви ніколи не заподієте собі додаткові больові відчуття, які могли б виникнути при натиранні або точковому натисканні масажованих ділянок тіла. Жорстке масування та масаж не сприяють швидкому проникненню цілющих масляних речовин у шкіру!
Почніть із натирання голови. Змочіть олією пальці та долоні та починайте м'яко масажувати голову. Витратьте вдвічі більше години на масаж голови, ніж будь-яку іншу частину тіла (крім стоп).
2) Потім долонею ніжно нанесіть олію на обличчя і зовнішню поверхню вух. Не потрібно робити це енергійно.
3) Зробіть масаж шиї спереду та ззаду та масаж верхньої ділянки хребта.
4) Перш ніж продовжити, нанесіть трохи олії на все тіло. Це дозволить олії довше контактувати з вашою шкірою.
5) Наступними масажуйте руки. Правильний рух - вгору і вниз протягом довгих кісток і кругові рухи на суглобах. Зробіть масаж обох рук, особливо кистей та пальців.
6) У області серця масаж повинен виконуватися дуже обережними круговими рухами. Живіт теж ніжно масажуйте круговими рухами за часовою стрілкою, починаючи з області товстої кишки праворуч унизу живота і просуваючись угору та вліво до нижньої частини живота.
7) Масажуйте спину та хребет. Напевно, зіткнетеся з тим, що деякі місця на цій ділянці тіла важко буде дістати.
8) Тепер масажуйте ноги. Як і на руках, виконуйте рухи вгору і вниз протягом довгих кісток і кругові рухи на суглобах.
10) У середньому масаж займає 10 хвилин. Але його ефект значно посилиться, якщо ви можете залишити масло на тілі ще на 10-15 хвилин, перш ніж прийняти ванну або душ. Це легко можна досягти, якщо накинути якусь легку одяг і протягом цієї години робити що-небудь по дому.
Важливі примітки!
Не використовуйте мінеральні олії для масажу!
Якщо хочете, ви можете розбавити аюрведічну олію, типу маханараяну, чистим кунжутним маслом, щоб його вистачило на більш тривалу годину. Кунжутна олія особливо легко проникає в шкіру, зігріває її і оптимально стимулює обмін речовин. Його дуже цінують, вважаючи самим рідким маслом, яке легко і глибоко проникає в шкіру і чудово сприймається організмом:
Масаж чистою кунжутною олією не рекомендується в Аюрведе, оскільки ця олія підвищує Пітта дошу.
1. Для душу після Абх'янгі користуйтеся натуральним милом, або м'яким дитячим.
2. Купуйте дешеве рушник, яким будете витиратися після душу. Періть його окремо зі спеціальним пральним засобом і речовинами, що розчиняють жир.
3. Слідкуйте, щоб масажна олія не зіпсувала підлогу вашої ванної кімнати. Якщо у ванній лежить дороге покриття, ми рекомендуємо накрити його старими рушниками або недорогим пластиковим покриттям для підлоги, наприклад дешевим тонким килимком для йоги, який потім можна легко сполоснути від надлишків олії.
4. Якщо ви використовуєте сушарку – сушіть рушники при низькій температурі, щоб уникнути загоряння залишків олії.