ashwagandha

Характеристика рослини ашвагандха.

Ашвагандха - найдавніше джерело життєвої сили! Рослина гармонізує нервову систему, заспокоює,зцілює від депресії та водночас тонізує, додає енергії, а також допомагає позбутися перевтоми, нервового виснаження, повертає сенс життя, вселяє надію для самореалізації, омолоджує тіло і зміцнює дух! Навіть назва говорить про її силу!

Санскритське слово "ашвагандха" перекладається як "запах кобили" (ashwa-horse, gandha-smell), що свідчить про здатність рослини дарувати вам потенцію і витривалість кобили, живлячи жіночу й чоловічу репродуктивну і нервову системи, а друга частина ботанічної назви "somnifera" перекладається, як така, що викликає сон, що відображає її заспокійливі й розслаблювальні властивості.

Ашвагандха родом з Індії, північної Африки та Близького Сходу. Це багаторічний чагарник, який виростає до до метра у висоту. Уся рослина вкрита сріблясто-сірими повстяними волосками і кумедними плодами, але найбільша цінність - у її корінні, з якого виробляють цілющі екстракти. Ашвагандха належить до родини Пасльонових (Solanaceae) - тієї самої, що помідори та картопля, тож її часто називають "зимовою вишнею", маючи на увазі маленькі червоні плоди-ягоди, схожі на крихітний помідор-чері. Інша поширена назва - "індійський женьшень", хоча він не належить до родини Женьшеневих і, найімовірніше, отримав таку назву за свої енергетичні властивості. 

Незвичайні адаптогенні властивості аштвагандхи проявляються у здатності допомагати організму пристосовуватися до стресу та проявляються завдяки тому, що рослина процвітає в посушливих умовах і росте на неякісних лужних ґрунтах, у той час як більшість рослин страждають від сильного стресу й не виживають у таких умовах, а аштвагандха процвітає!

ashwagandha

Переваги ашвагандхи

Ашвагандху використовують для тонізації, підтримки, зміцнення і відновлення функцій організму. Вона здавна шанувалася за свою подвійну здатність заряджати енергією і заспокоювати одночасно.

Максимально підвищуючи здатність організму протистояти стресу, вона дає йому змогу запасати й підтримувати життєву енергію протягом дня, а вночі сприяє міцному та спокійному сну.

Стрес може спричиняти втому, що часто проявляється у вигляді "гіпер" ознак, таких як збудження і труднощі зі сном. Надаючи поживну, але водночас збудливу дію, ашвагандха підтримує здоров'я нервової системи.

Під час вживання ашвагандхи стрес не впливає на нервову систему з такою інтенсивністю, а "гіпер" ознаки стресу і збудження з часом природним чином минають. Таким чином, ашвагандха чинить омолоджувальний і заспокійливий вплив на нервову систему і, як наслідок, на весь організм.

Ця властивість ашвагандхи робить її ідеальною добавкою для використання в процесі тонізації та омолодження. Крім подвійної енергетичної та заспокійливої дії, ашвагандха має цілу низку переваг:

  • Підтримує здоровий імунітет
  • Заспокоює психічні процеси 
  • Сприяє здоровому сну
  • Сприяє здоров'ю репродуктивної системи у чоловіків і жінок
  • Підтримує постійний рівень енергії, сили і життєвої енергії, зокрема під час фізичної активності
  • Підтримує здоров'я спини та суглобів
  • Підтримує здоров'я м'язів
  • Сприяє здоров'ю щитоподібної залози
  • Сприяє здоровому функціонуванню надниркових залоз.

Ашвагандха і доші

Як і у випадку з будь-якими іншими травами і практиками Аюрведи, важливо брати до уваги особливі якості та енергетику відповідно до вашої доші, або індивідуальної конституції.

Ашвагандха має солодкий, гіркий і терпкий смак (раса). За своєю дією він здебільшого зігрівальний (вір'я), із солодким ефектом, після вживання в їжу (віпака). Він втілює в собі важкі, негусті, стабільні й повільні якості, які особливо сприятливі для вата-доші. 

У зв'язку з тим, що ашвагандха має зігрівальну властивість, може виникнути запитання: "Чи не є рослина надто зігрівальною для пітта-доші"? З погляду аюрведи, ашвагандха особливо добре балансує вату і капху. Через свою зігрівальну природу ашвагандха може посилити пітту в надлишку.

Для того, щоб відповісти на це та багато інших запитань, рекомендуємо вам пройти тест на доші і звернутися до фахівця аюрведи, який правильно підбере комплекс трав.

В Аюрведі досить поширене складання рецептів з декількох додаткових трав.

Це сприяє створенню трав'яних ліків, які найбільше гармонізують усі три типи конституції тіла (доші), а також підвищує засвоюваність трав завдяки синергійному ефекту, що виникає за умови спільного приймання трав.

 Під синергізмом у медицині розуміють комбіновану дію речовин на організм, у разі якої сумарний ефект перевищує дію, що чиниться кожним компонентом окремо.

Як приймати ашвагандху

Ашвагандха неймовірно універсальна - її можна вживати у вигляді порошку, пігулок або рідкого екстракту, з їжею або без неї, у будь-який час дня, навіть перед сном. І хоча ашвагандха сама по собі є потужним трав'яним союзником, ви можете поставити собі питання: "Чи можна приймати ашвагандху разом з іншими рослинами?" 

Відповідь - безумовно! Ашвагандха дуже добре поєднується з іншими травами і природними речовинами. Вона входить до багатьох наших трав'яних формул. До того ж корінь ашвагандхи дуже приємний на смак, і існує безліч смачних рецептів з ашвагандхою, що спрощує використання цієї рослини.

Рецепти ви зможете побачити в спеціальному розділі блогу... 

Якщо ви вирішили, що ашвагандха - це саме та рослина, яка вам підходить, існує безліч способів включити її у свій розпорядок дня. Ашвагандху можна приймати самостійно у вигляді пігулок, порошку або рідкого екстракту, а також змішувати з іншими видами рослин для досягнення збалансованішого "тридошівського" ефекту.

Аюрведа Портал пропонує кілька формул, у яких ашвагандха є основним інгредієнтом. Залежно від рослинних компонентів, що доповнюють склад ашвагандхи, ці суміші можуть вирішувати широкий спектр проблем зі здоров'ям.

Рекомендовані препарати з ашвагандхи

 

Ashwagandhadi lehya - тоникАшваганда фортеAshwagandha tablet

Ашваганда лехья

/ Ashwagandhadi lehya

Ашваганда форте

/ Ashvagandha forte

Ашваганда таблет

/ Ashwagandha tablet