Енурез (мимовільне сечовипускання, нетримання сечі)


Енурез (мимовільне сечовипускання, нетримання сечі)

Енурез: розуміння, симптоми та лікування

Ознаки та симптоми, що свідчать про нетримання сечі, легко виявляються. Основним і єдиним симптомом є періодичне мимовільне виділення сечі. Крім того, формою нетримання є енурез, за якого акти мимовільного сечовипускання найчастіше відбуваються уві сні. Зазвичай такі проблеми виникають у дітей.

Енурез, або нічне нетримання сечі, є природним етапом розвитку дитини. До 5 років це вважається нормою, однак, якщо проблема триває, потрібне уважніше ставлення - це вважається захворюванням, званим нічним енурезом або енурезом.

Нетримання сечі у дорослих (інконтиненція) - проблема, про яку часто воліють мовчати
Причини мимовільного сечовипускання можуть бути різноманітними.

У жінок, через особливості анатомії сечостатевої системи, нетримання сечі діагностується частіше, ніж у чоловіків. Згідно зі статистикою, всього близько 6,5% чоловіків молодше 65 років стикаються з проблемою нетримання сечі. Цей стан більш поширений за аденоми передміхурової залози та після пов'язаних із цим операцій.

Основні причини енурезу в дітей включають у себе:

- Сечовий міхур не здатний утримувати сечу протягом усієї ночі.
- Затримка дозрівання сечового міхура
- Відсутність координації між сечовим міхуром і мозком
- Надмірне вживання рідини у вечірній або нічний час
- Психологічні проблеми, такі як стрес, тривога та інші емоційні проблеми
- Закреп
- Кишкова глистяна інвазія.
- Надмірний сон
- Деякі захворювання, такі як діабет або інфекція сечовивідних шляхів, також можуть спричиняти енурез.
- Генетичні чинники


Ускладнення енурезу в дітей


Енурез може спричинити у дитини низку проблем, зокрема: 
- Почуття провини і збентеження, які можуть призвести до зниження самооцінки
- Втрата можливостей для соціальної активності
- Висип на нижній частині тіла дитини

Діагностика та тести

Залежно від обставин дитині може знадобитися фізичний огляд або аналізи:
- аналіз сечі для виявлення ознак інфекції або будь-якого захворювання, наприклад діабету.
- Рентген або інші візуалізаційні тести - для перевірки структурних проблем сечового міхура або нирок
- Лікарська історія дитини 

Причини нетримання сечі у жінок

Нетримання сечі у жінок може мати різноманітні причини, до того ж основні чинники включають нервове напруження і перевтому. Додаткові ключові причини, що сприяють розвитку цієї проблеми, включають:

  • Важкі пологи, що супроводжуються розривом м'яких тканин промежини або перетяжкою м'язів тазового дна.
  • Надмірна маса тіла, що збільшує ризик розвитку нетримання сечі.
  • Різні гінекологічні операції, особливо після видалення кіст або пухлин на матці або яєчниках.
  • Гормональні зміни в період клімаксу, що призводять до втрати еластичності м'язів і ослаблення сфінктера.
  • Особливості жіночої анатомії, такі як невелика довжина і велика ширина сечівника, що вимагають міцних м'язів тазового дна для запобігання витоку сечі.
  • Діагностоване ургентне нетримання, спричинене синдромом гіперактивного сечового міхура або синдромом нейрогенного сечового міхура. Неврологічні проблеми, такі як черепно-мозкова травма або травма хребта, інсульт або сечостатеві інфекції, також можуть становити фактори ризику.

Під час оцінки ситуації врахуйте ці фактори і, за необхідності, проконсультуйтеся з лікарем для отримання подальших рекомендацій і лікування.

Немедикаментозні методи лікування енурезу

  • тренування сечового міхура.
  • фізичні вправи для зміцнення м'язів таза.
  • фізіотерапія.


Енурез з точки зору аюрведи

 В аюрведі енурез відомий як Шайямутра. Процесу утворення сечі сприяють Прана, Вьяна і Апана Вата та Аваламбака Капха під загальним контролем розуму. Міктурія - одна з функцій нормальної апана-вати. Діяльність апани регулюється праною і в'яна-ватою. Апана сприяє активному виділенню сечі, моціону, сперми тощо. Після досягнення певного рівня зрілості розвивається контроль над цією діяльністю, ініційований Праною та В'яною. Але в цьому стані загальний контроль над діяльністю апани не розвинений, що призводить до віталізації, яка, своєю чергою, призводить до втрати контролю над міктуруванням. Вітація також може бути спричинена оточенням (аварана) апани Капхою, яка прискорює виділення сечі. Мозок відіграє важливу роль як у фізіологічних, так і в патологічних процесах організму. Він постійно функціонує навіть під час сну. Згідно з аюрведою, коли його маскують тама і капха, настає сон. Це може відбуватися і вдень, але вночі втрата контролю Прани та В'яни над апаною та оточення апани Капхою й Тамою відбуваються разом, і дитина неусвідомлено мочиться в ліжко.

 Натуральні засоби для лікування енурезу

Інтернет магазин Аюрведа Портал пропонує ефективні аюрведичні препарати, такі як капсули Ашвагандха, капсули Брахмі, Чандрапрабха ваті та інші для аюрведичного лікування енурезу. Ці рослинні засоби приготовані з трав найкращої якості і строго відповідають принципам Аюрведи. Всі ці трав'яні засоби на 100 відсотків чисті, натуральні та вегетаріанські. Вони не містять хімічних речовин, добавок і консервантів. Їх безпечно використовувати, оскільки вони не мають побічних ефектів.