Самомасаж - це одна з найчудовіших методик в Аюрведе для приведення в баланс душі і тіла. Це дуже проста техніка з вражаючою ефективністю.

Для масажу вам буде потрібно тихе і спокійне місце для максимального розслаблення. Рекомендуються ароматичні масла і розслаблююча музика.

Для холодної і сухої шкіри добре підходить мигдальне масло. Кокосове масло добре підходить для теплої і роздратованою шкіри. При використанні індивідуальних трав'яних масел терапевтичний ефект посилюється.

Масаж починається з голови і обличчя або з ніг. Для людей, які ведуть активне життя слід починати масаж масаж з голови у напрямку вниз, до ніг. Таким чином активізується заземлення. Для тих, хто навпаки зацікавлений в зниженні активності - їм слід робити масаж в зворотному напрямку, починаючи з ніг у напрямку до голови.

При масажі особи робляться розгладжують поодинокі руху з кожного контуру обличчя, покриваючи життєво важливі області, такі як кінчик підборіддя, жувальна мускулатура, віскі і брови. Під час масажу необхідно налаштуватися на позитивне мислення. Ви можете уявити собі якийсь прекрасний і мальовниче місце або подумати про яке щось хороше спогаді. Також ви можете "працювати" з афірмації, наприклад: "Я повністю впевнений в собі ...", або "Я радію цього моменту ..."

У заключній стадії розгладжуйте особа багаторазовими повними рухами від лоба до кінчика підборіддя. Приділіть увагу вашим вухам, так як в цій області знаходяться деякі зони, які дуже приємні і чутливі до м'яких погладжувань.

Масаж голови нагадує втирання великої кількості шампуню. В першу чергу масажуйте шкіру голови заряджаючи її енергією. Таким чином, дуже добре знімаються психологічні блоки. На середині верхівки знаходиться важлива точка (адипат), яка гармонізує функціональність мозку. Далі слід масаж потилиці, який сприятиме нейтралізації укорінених стресів.

Завдяки регулярній практиці дуже скоро ви будете отримувати справжню насолоду від масажу, таке ж як якби ви проходили терапію у професійних масажистів. Згодом ваші суглоби стануть більш гнучкими. Шкіра підтягнеться і стане більш пружною, підвищиться її опірність. Завдяки очищенню і харчуванню різних шарів шкіри буде зміцнюватися імунна система. В Індійських сім'ях аюрведичний масаж є частиною повсякденного життя. Починаючи з самого народження мама дбайливо масажує дитини, поки він не виросте і не зможе робити масаж самостійно.

Подібно щоденного прийняття душа, самомасаж сприятиме очищенню і зміцненню тіла і духу. Як частина традиції і культури здоров'я. Самостійний масаж сприятиме збереженню молодості і підтримувати життєдіяльність.

Далі ми переходимо до масажу спини. Всілякі відмовки, що людина не може сам собі масажувати спину - з цього моменту більше не дійсні. Варто тільки почати і ви відразу відчуєте зняття напруги і розслаблення протягом дня. Ви будете відчувати спокій і незворушність.

Завдяки масажу живота ми направляємо енергію травлення в правильний напрямок. Наприклад застосовуючи кругові рухи двома руками за годинниковою стрілкою.

Далі ми переходимо до грудей, плечах і руках. При цьому напрямок розгладжують рухів акцентовані на периферію, тобто напрямки від тулуба зовні. Таким чином підвищується тонус лімфатичних судин і виводиться негативна енергія. Ми робимо розладжуватися руху вгору по зовнішній стороні руки і вниз по внутрішній частині руки.

Переходимо до масажу кисті. Кругові рухи по долоні стимулюють важливу точку "Талахрідая" (तलहृदय), яку називають серцем долоні. Потім витягайте кожен палець, що дає ефект звільнення від напруги. Після масажу кистей, ще раз робимо розладжуватися руху всієї руки, вгору по зовнішній стороні руки і вниз по внутрішній частині руки аж до долоні.

Після закінчення масажу обох рук, робимо розладжуватися руху всього тулуба. Відчуваємо і насолоджуємося гармонізують і розслаблюючим ефектом.

Масаж ніг ми починаємо зі стопи. Спочатку наносимо рясне кількість масла на стопу. Потім ми також активізуємо важливу життєву точку стопи "талахрідая" Talahrudaya. Використовуючи великі пальці і піднесення великих пальців розтираємо масло з середини стопи до її країв. Що дає виражений заземляющий ефект і внутрішню стабільність. Далі масажуємо стопу уздовж лінії від середини п'яти до пальців. Закінчуємо масаж стопи стимулюючими розтираючими рухами кулаком. Масування зовнішньої і внутрішньої частини стопи і пальців - буде прекрасним доповненням до масажу, проте при необхідності заощадити час, його можна пропустити.

Далі ми робимо масаж щиколотки круговими рухами по напряму вгору по зовнішній стороні ноги і вниз по внутрішній стороні. Закінчуємо розтиранням великої гомілкової кістки і литкового м'яза в таких же напрямках.

Приділіть належну увагу ваших колін. День за днем ​​вони несуть на собі вагу всього вашого тіла. Робимо кругові рухи за годинниковою стрілкою для заряджання енергією. Стегно ми масажуємо таким же чином по напряму вгору по зовнішній стороні ноги і вниз по внутрішній стороні.

Закінчуємо масаж рухами, що розтирають по всій нозі. Для посилення інтенсивності масажу робимо руху синхронно з диханням. На вдиху ми піднімаємося вгору по зовнішній стороні ноги і на видиху вниз по внутрішній стороні. Після масажу ніг окремо - робимо одночасний масаж обох ніг.

Після масажу посидите трохи спокійно відчуваючи своє тіло і поступово перейдіть в нетривалу медитацію. Ідеально прийняти теплий душ або ванну через півгодини після масажу. Масажі будуть доставляти вам з кожним разом все більше радості і ви інтуїтивно відкриєте для себе нові варіації і абсолютно нові відчуття свого тіла.

Бажаємо вам успіхів і приємних аюрведических масажів!

 

Аюрведа Портал рекомендує наступні масла для масажу: Маханараяна таїл, Дханвантари таїл, Сахачараді таїл, Юватьяді таїл, Махабрінгарадж таїл, Кунжутне масло.