Американське видання «Journal of American Medicine» опублікувало дані недавнього дослідження, в якому було порівнювати вплив західної медицини і здорового способу життя на така недуга як діабет другого типу. Результати виявилися вражаючими!

Дослідження показало, що здоровий спосіб життя приводить в норму рівень цукру в крові. При цьому половина досліджуваних пацієнтів, які ведуть здоровий спосіб життя, навіть не потребувала ліках, що знижують рівень цукру в крові.

Дослідження проходило в Данії. У ньому взяли участь 100 осіб, які були розділені на 2 групи. Кожних з них мав другу групу діабету без видимих ​​ускладнень, а середній вік учасників становив 55 років.

 

Група 1: Група традиційної медицини отримала ліки, що знижують рівень цукру в крові (аналоги метформіну і ДПП-1), а також стандартні західні медичні рекомендації щодо дієти.
Група 2: Групі, яка веде здоровий спосіб життя, були запропоновані фізичні вправи п'ять-шість разів на тиждень по 30-60 хвилин, включаючи кардіо і силові тренування. Рекомендації щодо дієти були простими, але грунтовними. Учасники споживали їжу, яка багата клітковиною, велика кількість фруктів, продукти з низьким вмістом насичених жирів, виключаючи готові продукти і напівфабрикати.

Стан здоров'я учасників обох груп було проаналізовано 1 рік потому.

 

Результати

 

  1. Група, яка дотримувалася здорового способу життя, в середньому втратила 5.9 кг у вазі, а група традиційної медицини скинула 1.8 кг.
  2. Холестерин ЛПНЩ (як правило, вважається шкідливим) і тригліцериди значно зменшилися в групі здорового способу життя в порівнянні з показниками групи традиційного медичного обслуговування. Холестерин ЛПВЩ (як правило, вважається хорошим) виріс в групі здорового способу життя в порівнянні групою, яка прямувала до рекомендацій традиційної медицини. (1)
  3. Середній показник A1C знизився з 6,65% до 6,34% в групі ЗСЖ і з 6,74% до 6,66% в групі традиційного медобслуговування. (1) A1C - аналіз крові, який оцінює рівень цукру в крові протягом 2-3 місяців. За даними Американської діабетичної асоціації, аналіз А1С з рівнем 6,5% або вище вказує на діабет. (2)

Примітка: Група з 100 добровольців перебувала на медикаментозному лікуванні діабету 2-го типу перед дослідженням, тому середній рівень A1C був вище 6,5% на початку дослідження.

 

Підбиваючи підсумки

 

Вкотре ми бачимо, що авторитетне наукове дослідження вказує на те, що зміна способу життя допоможе підтримати оптимальне здоров'я і сприяє довголіттю.
Проте, дослідники неохоче погоджуються залишити на озброєнні при лікуванні діабету 2 типу тільки зміна способу життя. Вони рекомендують поєднання ліків і здорового способу життя. У підсумку потрібно прийти до повного усвідомлення того, що зміни в способі життя можуть допомогти добитися кардинальних змін в лікуванні діабету 2-го типу.

На початку цього дослідження всі добровольці брали лікарські препарати (такі як метформін) і в результаті ПОЛОВИНА групи змогла відмовитися від них!

Таким чином, ідеальним буде поєднання елементів традиційної медицини і принципів здорового способу життя. А ті, хто зможуть повністю змінити спосіб життя назавжди, ймовірно, зможуть і зовсім відмовитися від ліків.

Рекомендуються фізичні вправи, органічні фрукти і овочі, і ніяких готових продуктів і напівфабрикатів. Це прості, але все ж ефективні стратегії, спрямовані на подолання такої серйозної проблеми як діабет 2-го типу.

При діабеті ефективні: Нішакатхкаді, Нішамалакі, Глюкомап