Кокосове масло - запорука чудовою шкіри, міцних волосся і здорових нігтів. У минулому його завжди вважали еліксиром краси.
Звичайне кокосове масло, яке здавна використовувалося в кожної індійської сім'ї в рецептів краси і омолодження, демонструє вражаюче повернення своєї популярності. Якийсь час чудові властивості кокосового масла брали під сумнів, так як багато західних популярні бренди посміювалися над концепцією нанесення кокосового масла на обличчя. І традиційний ритуал масажу голови теж був поставлений під сумнів. Але із зеленою хвилею, що охоплює індустрію краси, органічні масла швидко набирають популярність.
Також, до недавнього часу кокосове масло вважалося дуже насиченим і, отже, нездоровим жиром. Зараз кокосове масло рекомендується в більшості дієт і, будучи, одним з найкорисніших олій, успішно заміняє собою оливкова олія. Його називають "чарівне тропічне масло" і воно гідно своєї популярності. Всі переваги масла були задокументовані в аюрведических текстах протягом століть.
Аюрведа і кокосове масло
У Аюрведе кокосова пальма називається Кальпа врікша, буквально - "дерево, яке дарує все, що потрібно для життя".
Кокосове масло володіє питта-заспокійливими або охолоджувальними властивостями. Підвищення температури створює порушення в питта-доше, яка пов'язана з елементом вогню і викликає синдром чутливої шкіри (при якому шкіра легко дратується і запалюється дифузним почервонінням). Екзема, прищі і розацеа - це приклади дисбалансу Пітти. Основним компонентом, який відрізняє кокосове масло від інших масел, є присутність лауриновой кислоти. Крім материнського молока, найбільша концентрація лауриновой кислоти міститься в кокосовій олії першого віджиму. Лауринова кислота - це жирна кислота, з середньою довжиною ланцюга, що володіє доведеними антибактеріальними, противірусними, протигрибковими і протизапальними властивостями. Вона може використовуватися в якості зволожувача для тіла та обличчя, особливо влітку завдяки його більш холодному тілу ефекту і SPF (сонцезахисним) властивостями.
Чому холодний віджим краще?
Спосіб вилучення масла з кокоса визначає, скільки поживних речовин воно містить в своїй структурі. Рафінована кокосова олія - це олія, яке було вилучено з попередньо висушеного кокосового м'яса за допомогою хімічних розчинників або за допомогою фізичних методів екстракції. При цьому методі деякі корисні поживні речовини втрачаються. Масла холодного віджиму витягуються шляхом кип'ятіння, ферментації, охолодження, механічного пресування і центрифугування. Оскільки при цьому не використовуються високі температури і хімічні речовини, масло холодного віджиму зберігає всі свої фітохімічні (хімічні речовини, отримані з рослин), а також відмітний смак і запах. Це найчистіша форма кокосового масла з водою білого кольору, що містить натуральний вітамін Е. Саме його найчастіше шукають на прилавках магазинів по написам «Virgin», «Extra Virgin» або «Масло першого холодного віджиму», «Сиродавленное».
Що ж робить його таким універсальним і популярним?
1. Засіб для зняття макіяжу
Занурте ватні диски в кокосове масло і злегка натисніть на очі і губи, перш ніж стерти макіяж. Кокосове масло м'яко розчиняє стійкий, пігментований макіяж, не висушуючи шкіру. За один крок шкіра глибоко очищається і зволожується. І як бонус, антибактеріальну дію лауриновой кислоти наводить страх на мікробів.
2. Зволожуючий крем
Кокосове масло відмінно підходить для розкішного масажу перед ванною і швидкого зволоження після ванни. Воно відразу після нанесення тане на шкірі, проникає в пори і глибоко зволожує.
3. Мазь для шкіри
Застосовується при численні проблеми зі шкірою, таких як псоріаз, дерматит, екзема і суха облуплена шкіра. Кокосове масло також допомагає при загоєнні ран і вважається домашнім засобом для лікування дрібних порізів, подряпин і саден. Його протигрибкові властивості запобігають і лікують грибок стопи.
4. Лікування проти розтяжок
Оскільки кокосове масло сприяє зшивання волокон колагену і відновленню ліпідної бар'єрної функції, воно вважається ефективним засобом від розтяжок. Це одне з найбезпечніших масел, рекомендованих для масажу вагітним жінкам.
5. Поживний кондиціонер для волосся
Турбуєтеся про пошкодженому волоссі? І в цьому вам знову допоможе кокосова олія. Завдяки своїй молекулярній масі і структурі кокосове масло здатне глибоко проникати в волосся і відновлювати пошкоджені волосся. Кокосове масло містить тригліцериди лауринової кислоти, які мають високу схожість з білками волосся і, завдяки своїй низькій молекулярній масі, воно здатне проникати в стрижень волосини. Регулярне використання кокосового масла призводить до блискучих волоссю, так як його змазує ефект зменшує тертя волокон. Його антимікробні властивості допомагають проти лупи і сухості шкіри голови. Легкий масляний масаж голови також допомагає усунути емоційну і розумову стомлюваність.
6. Протівоугревие маска
Для відновлення жирної шкіри, нанесіть тепле кокосове масло на обличчя і шию після очищення. Залиште на 10 хвилин і промийте теплою водою. Це врівноважить секрецію шкірного сала, без неприємного ефекту осталивание шкіри після застосування ліків від вугрів.
7. Антивіковий еліксир
Розщеплення колагену через ультрафіолетових променів, забруднення навколишнього середовища і гормональний дисбаланс викликає провисання і тьмяність шкіри. В даний час доведено, що тригліцериди в маслі залучають білкові молекули, забезпечуючи своєчасне відновлення коллагенового шару. Тому для поліпшення еластичності шкіри рекомендуються омолоджуючі склади, які використовують кокосове масло, або безпосереднє застосування кокосового масло.
8. Скраб для губ
Немає кращого засобу при потрісканих губах, ніж м'яке розтирання кокосового масла. Для досягнення найкращих результатів змішайте чайну ложку цукру з кокосовим маслом холодного віджиму і зробіть легкий скраб для губ. Мертва шкіра лущиться і колір губ також поліпшується при регулярному використанні.
9. Масло-носій
Ефірні масла - це терапевтичні масла, але через їх концентрації, більшість не може бути застосоване безпосередньо до шкіри. Часто їх необхідно розбавляти деякими маслами-носіями для поліпшення їх ефективності і всмоктування в шкіру. Масла-носії - це ті, які легко проникають в шкіру. Кокосове масло - одне з найбільш стабільних масел, яке часто використовується в складах Аюрведи, так як воно не змінює властивостей масел і трав, змішаних з ним. Швидше він захищає трави та інші ефірні масла від взаємодій з мікробами або грибками.
10. Скраб для тіла
Змішайте трохи морської солі і кокосового масла і використовуйте це як скраб для тіла (не осіб) круговими рухами. Змийте через 5 хвилин. Така процедура зменшує прояви целюліту.
11. Дитяче масажне масло
Лауринова кислота в кокосовій олії забезпечує безпечне харчування шкіри дитини. Воно дуже ефективно при себорейному дерматиті у немовлят. Зволожуючі властивості кокосового масла полегшують стан при сухій шкірі, наприклад, екземі у новонароджених і зменшують попрілості.
12. Засіб для полоскання рота
У Аюрведе кокосове масло вважається одним з кращих способів видалення бактерій і зміцнення здоров'я зубів і ясен. Дуже ефективна фантастична процедура детоксикації порожнини рота, звана "Гандуша", для цього потрібно просто утримувати в роті столову ложку чистого кокосового масла, 10-20 хвилин.