Гудучі, наукова назва якої Tinospora cordifolia, є надзвичайно важливою імуномодулювальною рослиною і базовим інгредієнтом численних аюрведичних рецептів. Вважаючись "королевою трав", гудучі відіграє важливу роль у зміцненні та відновленні здоров'я, а також у лікуванні низки захворювань та інфекцій.
У перекладі з санскриту гудучі означає "трава, що захищає тіло від хвороб" і вказує на індуїстський міф, що вихваляє гудучі за дарунок життя і вічної молодості небесним істотам. Її згадують у кількох стародавніх писаннях як широко використовувану для лікування і лікування численних відхилень у здоров'ї, таких як лихоманка, хронічна лихоманка, інфекції, низький імунітет, рецидивуючі інфекції, рецидивуюча застуда, рак, астма, подагра, ревматоїдний артрит, хронічна втома, проблеми з травленням, аномалії печінки, шкірні інфекції і т.д.
Цілісна наука про лікування Аюрведа називає Гудучі "Праною", тобто сповненою сил, тому що вона здатна підтримувати і рости сама по собі навіть із маленької частини рослини. Відомий аюрведичний провидець Чарака класифікує цю траву як Medhya Rasayana (трава, що відновлює інтелектуальні здібності та силу пам'яті) і Vayasthapana (трава, що призупиняє старіння).
Міфологічна історія гудучі
Гудучі називають "амрітаваллі", що буквально перекладається як "кучерява рослина з небесним нектаром". Згідно з індуїстською міфологічною легендою "Рамаяна", під час знаменитої битви на Ланці між Раваною і Господом Рамою, останній знищив усю могутню армію мавп, які допомагали Рамі на полі бою. Але врешті-решт, коли Равану було вбито від руки Господа Рами, він звернувся з особливою молитвою до Бога дощу і грому Індри, щоб той відродив усю полеглу армію. Вважається, що Індра дарував їм життя, обсипавши їх краплями амрити, або небесного нектару. Легенда свідчить, що нектарні краплі, що впали з небес на землю, дали початок священній траві гудучі та наділили її властивостями, що омолоджують, детоксикують, зміцнюють імунітет, зробивши її воістину незвичайною рослиною.